עמוד הבית מידע שימושי כבר לא צריך לשבור קירות בשביל איתור נזילות
כבר לא צריך לשבור קירות בשביל איתור נזילות
שתף
30 מאי 2021

חוששים שיש לכם נזילה סמויה בבית? לא רוצים לשבור קירות? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל הטכניקות לאיתור נזילה מהצנרת הסמויה בבית.

למה לא צריך לשבור את הקיר כדי לאתר נזילה?

אם בעבר אינסטלטורים היו נאלצים להגיע ללקוחות, לאתר את הנזילה הסמויה שבתוך הקיר בעיניים ולשבור אזורים נרחבים בקיר על מנת לחשוף את הצנרת, היום זה כבר ממש לא כך. כיום יש מגוון רחב של פתרונות טכנולוגיים המאפשרים למאתר הנזילות לזהות במדויק את מוקד הנזילה ולהציע פתרון נקודתי ויעיל לתיקון התקלה.

מה היתרונות של הפתרונות הטכנולוגיים בתחום?

נתחיל מהיתרון המשמעותי ביותר שבגינו לקוחות מזמינים שירות של איתור נזילות, הוא שבעל המקצוע יכול לאתר את הנזילה שבתוך הקיר מבלי לשבור אותו על מנת לאתר את הנזילה. הוא פשוט יסרוק את הקיר שבתוכו נמצאת צנרת המים באמצעות המכשור שעליו נספר בהמשך, ובאמצעותו הוא פשוט יוכל “להסתכל” בתוך הקיר.

זה נכון, מדובר בעבודה לא זולה, אך אם בוחנים את התמונה המלאה יכולים להבין שאיתור באמצעות פתרונות טכנולוגיים מתקדמים מונע מהלקוחות את הצורך בשבירה נרחבת של הקיר ובהוצאות מיותרות על תיקונים של הקירות. בנוסף, איתור נזילה באמצעות מכשור טכנולוגי מתקדם יחסוך לכם המון כאב ראש ובלאגן בבית כתוצאה משבירת קירות.

איך מאתרים נזילה בלי לשבור קירות?

למעשה למאתר הנזילות יש מספר אופציות לאיתור נזילה באמצעות מכשור מתקדם. האופציה הנפוצה ביותר לאיתור נזילות היא באמצעות מצלמה תרמית. מדובר במצלמה שהתפקיד שלה לזהות את הפרשי הטמפרטורה בקיר באמצעות גלאי אינפרא אדום, בכך להצביע על המוקד המדויק של הנזילה בתוך הקיר.

אופציה שנייה היא לאתר את הנזילה באמצעות מכשור אקוסטי. מאתר הנזילות פשוט יסרוק את צנרת המים שבתוך הקיר באמצעות מכשיר אקוסטי מיוחד שמתריע כאשר הוא ישמע רעשים של נזילות. אופציה נוספת היא לאתר את הנזילה באמצעות חיישן גז. במהלך העבודה, בעל המקצוע יחדיר לצנרת המים גז חנקן ויסרוק אותה באמצעות חיישן גז מיוחד. כשחיישן הגז ירגיש שיש דליפה מהצנרת, הוא יתריע בפני מאתר הנזילות שיוכל להצביע על המוקד המדויק של הנזילה.

במידה ובעל המקצוע ירצה לאתר את הנזילה במקטע ספציפי של הצנרת בתוך הקיר, הוא יוכל להחדיר לצנרת בלון מיוחד שישמש כפקק. לאחר מכן, הוא ימלא את המקטע במים ויבדוק את לחץ המים, במידה והוא יורד יש נזילה מהצנרת. במידה ויש לכם נזילה בצנרת הביוב, מאתר הנזילות יוכל לאתר את הנזילה באמצעות מצלמה מיוחדת עם סיב אופטי.

באיזו שיטה כדאי לבחור?

ברוב המקרים, מאתר הנזילות יאתר את הנזילה באמצעות מצלמה תרמית, שהיא האופציה הנפוצה ביותר לאיתור נזילות כיום. במקרים בהם מדובר בנזילה מינורית ביותר, יתכן שבעל המקצוע יבחר לאתר את הנזילה באמצעות מכשור אקוסטי או חיישן גז. בכל אופן, מאתר נזילות מקצועי ואמין יבחר את הטכניקה שהכי מתאימה לאופי התקלה בשטח.

וואטסאפ פנייה לאינסטלטור ייעוץ בוואטסאפ