עמוד הבית מידע שימושי מה הגורמים לבעיות במערכת הביוב?
מה הגורמים לבעיות במערכת הביוב?
שתף
22 אפר 2021

יש לכם בעיות בצנרת הביוב? נמאס לכם מהצפות ביוב כל שני וחמישי? הגעתם למקום הנכון, קבלו את הגורמים הנפוצים לבעיות במערכת הביוב וגם, איך ניתן להימנע מתקלות? כל התשובות.

התנהלות לא נכונה שלנו

אחת התקלות הנפוצות היא סתימה בצנרת הביוב של הבית או הקו הראשי של הבניין, תקלה שהתיקון שלה עשוי להיות מאוד מורכב ותזדקקו לשירותי פתיחת סתימות. ברוב המקרים, סתימה בביוב מתרחשת דווקא כתוצאה מהתנהלות יום יומית כושלת שלנו, שכוללת השלכה של פסולת קשה לאסלות וכיורים בבית.

לדוגמא, המגבונים והתחבושות ההיגייניות שאתם משליכים לאסלה מצטברים בעומק צנרת הביוב וגורמים לסתימות מורכבות מאוד. בנוסף, שאריות המזון שאתם משליכים לנקודת הניקוז של הכיור ללא כל בקרה חודרים לצנרת הביוב וסותמים אותה.

שמן הבישול שאתם שופכים לכיור נצמד לדפנות הצנרת וגורם לקוטר שלה להצטמצם, מה שבסוף מביא לסתימות שומן מורכבות מאוד.

חדירת שורשים לצנרת

חדירת שורשים לצנרת הביוב עשויה לגרום לכשלים חמורים מאד בצנרת, ובתוך כך לסתימות מורכבות, לסדקים ונזילות. ברוב המקרים, התופעה מתרחשת בבתים פרטיים ובדירות גן, שבהם שורשי הביוב מוצאים את דרכם לתוך צנרת הביוב הלחה והקרה.

השורשים הללו כה חזקים שהם פשוט סותמים את צנרת הביוב וגורמים לנזקים כמעט בלתי הפיכים, כאלה שיצריכו מכם להחליף מקטעים שלמים של צנרת. כמובן שנתמקד בהמשך המאמר על דרכים להימנע מבעיות ותקלות במערכת הביוב, אך כבר עכשיו אתם ודאי מבינים שעליכם לתחזק את השורשים על מנת שלא יחדרו לצנרת.

בלאי טבעי של הצנרת

בלאי של צנרת הביוב עשוי לגרום לנזילות ולפיצוצים בצנרת, תקלה מורכבת מאוד ולו לאור העובדה שמדובר בצנרת סמויה. ברוב המקרים, מדובר בצנרת ברזל ישנה שפשוט לא עומדת בעומס, מחלידה, מתפוררת ומתבלה, מה שכמובן יגרום לנזילות תכופות בצנרת.

במידה ואכן צנרת הביוב שלכם היא צנרת ישנה מברזל, ההמלצה החד משמעית שלנו היא להזמין בעל מקצוע שיחליף אותה בצנרת חדשה. אם תחליטו לבצע תיקונים מורכבים בצנרת הזו, אל תהיו מופתעים שהתקלות יחזרו על עצמן ושתצטרכו להוציא על זה לא מעט כסף.

איך נמנעים מבעיות במערכת הביוב?

על מנת להימנע מבעיות במערכת הביוב אתם חייבים להקפיד שההתנהלות שלכם ושל בני המשפחה שלכם תהיה תקינה. מה זה אומר בפועל? שפשוט אסור לכם להמשיך להשליך לאסלות בבית מגבונים, תחבושות היגייניות וכל פסולת קשה אחרת.

בנוסף, אתם צריכים להתחיל להתנהל נכון גם עם פסולת המזון שאתם משליכים לכיור על מנת שלא תיווצר סתימה. סיימתם להשתמש בשמן בישול? במקום לשפוך אותו לכיור, פשוט המתינו שהוא יתקרר ושפכו אותו לתוך שקית זבל.

אם אתם גרים בבית פרטי או דירת גן, הקפידו על תחזוקה שוטפת של השורשים בחצר. מומלץ מאוד לקצץ אותם אחת למספר שנים על מנת שלא ימצאו את דרכם לצנרת.

וואטסאפ פנייה לאינסטלטור ייעוץ בוואטסאפ