עמוד הבית מידע שימושי שיקום רהיטים לאחר נזקי מים: מדריך מלא
שיקום רהיטים לאחר נזקי מים: מדריך מלא
שתף
07 מאי 2022

נזקי מים יכולים לקרות בכל מקום ובכל זמן, אך לרוב הם נובעים ממערכת האינסטלציה שלכם, במיוחד אם שלכם לא טופלה כראוי. מים עם מזהמים עלולים להפיץ מחלות, אבל אפילו מים נקיים יכולים לקדם צמיחת עובש ולהרוס את הרהיטים שלך. אם אתה רוצה להגן טוב יותר על החפצים שלך, בדוק מה קורה כאשר מים ורהיטים נפגשים.

ריהוט מרופד

ישנם שני סוגים של מי הצפה אם מערכת האינסטלציה שלך נכשלת: מים נקיים ומים מזוהמים.

מים נקיים מגיעים ממקורות המספקים מים לשתייה, לניקוי, או כל מים מתוקים שנכנסים לבית לשימוש. לדוגמה, אם דוד המים שלך מתחיל לדלוף במרתף המוגמר שלך, המים נקיים. כל עוד אתה מגיע למים מהר, הפריטים המרופדים שלך צריכים להיות בסדר כדי לנסות להציל אותם.

זמן הוא המהות עם מים כי זה מגביר באופן משמעותי את הסיכון של עובש וטחב. עובש, במיוחד, גורם לבעיות מכיוון שהוא עלול להוביל לגירוד בעור, לגרד בעיניים, לסיבוכים בנשימה או לאלרגיות. במקרים חמורים, העובש השחור הרעיל עלול להתחיל לצמוח. לאחר שהחל לצמוח עובש על פריט מרופד, כדאי להיפטר ממנו, גם אם המים היו נקיים.

מים מזוהמים מגיעים משירותים וניקוז מגובים, שעלולים להכיל ביוב או מפגעים אחרים שעלולים להפיץ מחלות. פריטים מרופדים שואבים את המזהמים הללו כמו ספוג, וגם לאחר שתנסו לנקות, עשויים להישאר זיהומים מסוימים. מסיבה זו, אולי עדיף להיפטר מכל רהיט מרופד שבא במגע עם מים מזוהמים.

הערכת מצב הסלון / ספות

במידה ואתם מתלבטים האם אתם יכולים להציל את הסלון שלכם או לא.. אנו ממליצים על חברת ניקוי ספות מאסטר קלין, שתתן לכם את המענה על כך, צילום של הספה והערכת מצב של המאסטר יתנו לכם את התשובה הבטוחה. למאסטר קלין יש ניסיון רב עם טיפול בספות שספגו נזקי מים קשים מאוד.

לכניסה לאתר מאסטר קלין חברת ניקוי ספות מומלצת, לחצו כאן: https://www.cleansofa.co.il

רהיטים מעץ

מים ועץ רק לעתים רחוקות עובדים טוב ביחד. מי שיטפון עומדים עלולים לגרום לעץ להתרחב, לשנות צבע או אפילו להתחיל להירקב. אבל שמירת רהיטי עץ שנחשפו למי שיטפונות עשויה למעשה להיות קלה יותר מאשר שמירת פריטים מרופדים. כמו בכל דבר שנחשף למים, אתה צריך לפעול מהר כדי להציל את רהיטי העץ שלך.

כדי לייבש את הפריט מהר ככל האפשר, יש לפרק אותו ככל שתוכל. הסר מגירות ומדפים, והסר את דלתות הארונות במידת הצורך. אם מגירות או ארונות תקועים בגלל שהעץ התרחב יותר מדי, המתן עד שהעץ יתכווץ מעט כדי שלא תפגע עוד יותר בפריט על ידי פתיחת מגירה בכוח.

הכל צריך להיות מאוחסן באזור מאוורר היטב, אבל לא לחשוף אותו לאור שמש ישיר. קרני ה-UV מאור השמש מזיקות להפליא לכל חומר, כולל עץ. לאחר שהריהוט יבש לחלוטין, ניתן להתחיל בתהליך שיקום של תיקון וחידוש העץ.

ייתכן שתבחין בכתמים לבנים קטנים על העץ לאחר שהתייבש. זהו טחב, אך ניתן להסיר אותו בקלות. אלכוהול עץ או טרפנטין צריכים להסיר בקלות את הטחב, אבל אולי כדאי לסיים עם משקם קרם המכיל לנולין כדי לשחזר טוב יותר את העץ.

כמו בחומרים מרופדים, אם המים הגיעו מהשירותים או מצינורות הביוב שלך, ייתכן שיהיה בטוח יותר להיפטר מהפריט. עם זאת, עץ אינו נספג במהירות כמו חומרים מרופדים, כך שאם תפעלו מהר, אפשר לנקות, לחטא ולחטא את היצירה.

מים יכולים להזיק כמעט לכל דבר בתוך הבית שלך, כולל קירות, רצפות ורהיטים. בעוד שחלק מהרהיטים עדיף לזרוק החוצה כדי לשמור על בטיחותך ועל משפחתך, ניתן להציל חלק מהחלקים, במיוחד אם מגיעים אליהם מהר.

למרבה הצער, עובש וטחב הם גם מהירים, וחלק מהמים מזוהמים בחיידקים מסוכנים. לעזרה בהחלמה משיטפון ונזקי מים, צור קשר עוד היום.

וואטסאפ פנייה לאינסטלטור ייעוץ בוואטסאפ