עמוד הבית מידע שימושי לפני שמזמינים: כך תתמודדו עם תקלות אינסטלציה בבית
לפני שמזמינים: כך תתמודדו עם תקלות אינסטלציה בבית
שתף
17 מרץ 2021

יש לכם סתימה בכיור, נזילה בברז או לחץ מים נמוך? הגעתם למקום הנכון. במאמר הבא נסביר איך מתמודדים עם בעיות אינסטלציה נוספות לפני שממהרים להזמין אינסטלטור.

איך מתמודדים עם סתימה בכיור?

הגורם הנפוץ ביותר לסתימה בכיור הוא פסולת המזון הקשה, שאריות של אוכל ואפילו שמן הבישול שנצמד לדפנות הצנרת וסותם אותה. אז לפני שאתם מזמינים אינסטלטור, זה הזמן לקחת פומפה ולצאת לעבודה. הוציאו את הכלי המלוכלכים שבכיור לתוך גיגית, הצמידו את הפומפה לנקודת הניקוז והתחילו לפמפם.

במידה ומדובר בתימה לא מורכבת במיוחד, סביר להניח שהיא תפתח בקלות יחסית ושתוכלו לחזור לשגרת החיים במהרה. במידה והסתימה לא משתחררת, יש צורך לפתוח את הכוסית של הסיפון שנמצא מתחת לכיור ולנקות אותה מהפסולת, אך את זה אנחנו ממליצים לכם להשאיר כבר לאינסטלטור.

נזילה בברז – מה עושים?

אם יש לכם נזילה בברז, אנו ממליצים לכם לבדוק שהחיבור שלו לא רופף, תמיד תוכלו לחזק אותו באמצעות מפתח שוודי. במידה וזה לא עוזר, לא נותר לכם אלא להזמין אינסטלטור מקצועי שיאתר את הגורם לנזילה ויתקן אותה.

הרעש של טפטוף המים מציק לכם? עד שהאינסטלטור מגיע, קשרו חוט לפיה של הצינור, על מנת שהמים יגלשו בעדינות לכיור ולא ירעישו.

מה עושים כשיש לחץ מים נמוך?

זה נכון שברוב המקרים לחץ מים נמוך היא תקלה מורכבת ורחבה, שבדרך כלל אופיינית לצנרות מים ישנות או לקומות גבוהות. עם זאת חשוב לציין, בחלק מהמקרים לחץ מים נמוך נובע מתקלה פשוטה ומקומית, סתימת אבנית בסנן של הברז.

בנקודת יציאת המים של הברז יש סנן מיוחד שתפקידו לסנן את המים לפני שאתם משתמשים בהם. במידה והוא סתום, אתם תרגישו לחץ מים נמוך. פשוט הוציאו את הסנן הזה ממקומו, השרו אותו בחומץ למשך מספר ימים והחזירו למקום, לא תאמינו כמה זה יכול לעזור.

בנוסף, בסמוך לכל ברז בבית נמצא ברז קטן שנקרא ניל, שתפקידו לשלוט על אספקת המים לנקודה. במידה והוא לא פתוח עד הסוף, זרם המים יהיה נמוך.

למה חשבון המים מנופח ומה עושים?

חשבון המים שלכם גבוה באופן חריג בחודשים האחרונים? יתכן מאד שיש לכם נזילה סמויה באחד המקומות בבית. ברוב המקרים, הנזילה הזו מתרחשת בשירותים, כאשר המים שנמצאים במיכל הניאגרה גולשים באיטיות וללא הרף לאסלה, גם כשלא מורידים את המים.

לא בטוחים שיש לכם נזילה? קחו פיסת נייר, והצמידו אותה לדופן האסלה. במידה והנייר נרטב, יש לכם נזילה. במצב כזה, ההמלצה שלנו עבורכם היא לסגור את ברז אספקת המים לניאגרה, על מנת להימנע מבזבוז של 3 ליטרים ביום.

לאחר מכן, תוכלו להזמין אינסטלטור שיאתר את התקלה, ישלול נזילה בצנרת האינסטלציה הסמויה של הבית ויתקן אותה.

וואטסאפ פנייה לאינסטלטור ייעוץ בוואטסאפ