עמוד הבית מידע שימושי בדיקת נזילות במשרד – כך תעשו זאת נכון
בדיקת נזילות במשרד – כך תעשו זאת נכון
שתף
21 יונ 2021

יש לכם נזילה במשרד? חוששים להתמודד עם נזקים כבדים? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על בדיקת נזילות במשרד.

מה גורם לנזילות במשרד?

בדיוק כמו בבית שלכם, גם במשרד שבו אתם עובדים יש מערכת צינורות אינסטלציה מסועפת המוסתרת מאחורי הקיר או מתחת למרצפות. במקרים בהם יש נזילה בצנרת הזו, המים ימצאו את דרכם בתוך הקירות או מתחת למרצפות ויגרמו לנזקים לתשתית המבנה. זה קורה בדרך כלל במשרדים ישנים שבהם מותקנת צנרת מים ישנה מברזל.

בנוסף, נזילות במשרד יכולות להיגרם כתוצאה מכשל במזגן מרכזי או אפילו כשל באיטום הקירות החיצוניים או הגג, מה שיגרום במהרה לחדירה של מים בחורף. לא משנה מה הגורם לנזילה, עליכם לפעול כמה שיותר מהר על מנת לאתר ולתקן אותה, ובהמשך המאמר נעמוד על הסיבות מדוע.

למה חשוב לאתר את הנזילה בהקדם?

ברוב המקרים, החדרים הפנימיים במשרדים נשענים על תשתית של גבס, מכיוון שזו תצורת הבנייה הקלה והמהירה, כזו שמאפשרת לבצע שינויים כאלה ואחרים במבנה החדרים בקלות. במקרים של נזילה ובניגוד לקירות בטון רגילים, הנזילה עלולה לגרום לנזק כבד מאד לתשתית של הגבס, לעיתים אפילו נזקים בלתי הפיכים.

בנוסף, במשרד שלכם יש תכולה יקרה ורגישה מאד. בין השאר, אנחנו מניחים שיש לכם מחשבים יקרים, ציוד טכנולוגי יקר, שרתים שמחזיקים ומגבים את כל המידע, שטיחים מקיר לקיר ועוד. לכן, אנחנו ממליצים לכם להזמין כמה שיותר מהר שירות של בדיקת נזילות במשרד, על מנת להימנע ככל שניתן מנזקים כבדים לתכולה של העובדים שלכם.

איך מאתרים נזילה במשרד?

השיטה הנפוצה ביותר כיום של איתור נזילות סמויות במשרדים היא באמצעות מצלמה תרמית. המצלמה הזו היא מצלמה מיוחדת שמסוגלת לזהות את הבדלי הטמפרטורה בקירות של החדר ולהציג אותם על גבי מסך מיוחד באמצעות צבעים בגוונים שונים. מאתר הנזילות יודע לנתח את התמונה התרמוגרפית הזו לכדי מסקנות שיובילו אותו להבין היכן נמצא המוקד של הנזילה.

במקרים מורכבים יותר מאתר הנזילות יעדיף להשתמש בכלים טכנולוגיים אחרים כמו חיישן גף מכשור אקוסטי, מצלמה מיוחדת עם סיב אופטי ועוד. לא משנה באיזה כלי מאתר הנזילות יבחר להשתמש, בתום העבודה הוא אמור להפיק לכם דוח מיוחד שבו הוא מפרט את הליקויים במבנה ולמעשה מכריע האם מדובר בבעיית אינסטלציה או איטום.

מה חשוב לבדוק לפני שמזמינים את האיתור?

לפני הכל חשוב לנו לציין שלא כל אינסטלטור מסוגל לאתר נזילות בצורה מקצועית ולכן עליכם לוודא מראש שאתם מזמינים מאתר נזילות שהוא לא פחות ממומחה בתחום. לפני שאתם מתקשרים למאתר הנזילות, קראו את ההמלצות וחוות הדעת עליו וודאו שבאמת מדובר בבעל מקצוע מנוסה, מקצועי ואמין, כזה שיגיע אליכם בזמן וגם יגבה מחיר סביר עבור העבודה.

וואטסאפ פנייה לאינסטלטור ייעוץ בוואטסאפ