עמוד הבית מידע שימושי כך תמנעו סתימות בצנרת
כך תמנעו סתימות בצנרת
שתף
21 יונ 2021

נמאס לכם מסתימה בבית כל שני וחמישי? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל הטיפים למניעת סתימות בצנרת.

לא זורקים מוצרי היגיינה לאסלה

אחד הגורמים הנפוצים ביותר לסתימות בצנרת הוא התנהלות לא נכונה שלנו, שכוללת בין השאר השלכה של מוצרי היגיינה לאסלה, כמו מגבונים, תחבושות הגייניות ועוד. מוצרי ההיגיינה הללו הם מוצרים לא מתכלים שפשוט מתנחלים בצנרת וסותמים אותה. במצב כזה, סביר להניח שבתור התחלה תחוו סתימה באסלה, אך מהר מאד הסתימה תתרחב ותיווצר בקו הראשי של צנרת הביוב.

לא משליכים שאריות מזון לכיור

גורם נפוץ לסתימה בצנרת הוא פסולת מזון שפשוט חודרת אליה וגורמת לסתימות מורכבות. זה קורה בדרך כלל במקרים בהם אנחנו משליכים פסולת מזון לכיור שמצליחה לחדור את נקודת הניקוז שלו אל עומק הצנרת. הפסולת הזו מתנחלת בעומק הצנרת ויכולה לגרום לסתימות שלאינסטלטור יהיה קשה מאד לפתוח אותן, אפילו באמצעות ספירלה חשמלית.

לכן, השתדלו מאד לא להשליך את הפסולת הזו לכיור ובמידה ואתם עדיין עושים זאת, אל תשאירו אותה בכיור זמן רב על מנת שלא תצליח לחמוק מרשת הניקוז של הכיור. ככל שאתם יכולים, השליכו את הפסולת הזו לפח ולא לכיור.

לא שופכים שמן בישול לכיור

האמת היא ששמן הבישול הוא אחת הצרות הצרורות בכל הקשור לצנרת הביוב שלכם והוא עלול לגרום לסתימות שומן קשות ביותר לפתיחה. שמן הבישול מתקשה לאחר שהוא מתקרר וכשזה קורה, הוא פשוט נצמד לדפנות הצנרת, גורם להיצרות שלה ובתוך כך לסתימה מורכבת. השמן הזה עלול גם לגלוש היישר לבריכת הביוב ולסתום אותה, תקלה מורכבת מאד.

במצב כזה, לא יהיה לכם מנוס אלא להזמין אינסטלטור שיפתח את הסתימה באמצעות ספירלה חשמלית במקרה הטוב, והזמנה של ביובית במקרה הפחות טוב. ההמלצה שלנו עבורכם היא פשוטה – סיימתם להשתמש בשמן הבישול? מעולה, המתינו שהוא יתקרר ושפכו אותו לתוך שקית אטומה ומשם לפח. רק כך תצליחו להימנע באמת מסתימות שומן בצנרת הביוב.

שופכים מים חמים לצנרת

אחת למספר חודשים אנחנו ממליצים לכם לשפוך מים רותחים לצנרת, כלומר לכיורים בבית. המים הרותחים הללו ימיסו את השומן שמצטבר בדפנות הצנרת וימנעו את הסתימה. המים הללו גם יפוררו את פסולת המזון שבצנרת ופשוט ישליכו אותה לבריכת הביוב מבלי שתגרום לנזק. בתוך כך חשוב לציין, אנחנו ממליצים לכם לא להשתמש בחומרים כימיים חריפים לפתיחת סתימות בצנרת, אתם רק עלולים לגרום ליותר נזק.

מבצעים טיפול מונע

אחת לשנה אנחנו ממליצים לכם להזמין שירות מונע הכולל פתיחה של הקו באמצעות ספירלה חשמלית או לחץ מים. במצב כזה, אתם מקדימים תרופה למכה ומבטיחים שהסתימה לא תתפוס אתכם בהפתעה. במידה ולא תבצעו טיפול שוטף ומונע ותמשיכו להתנהל בצורה לא נכונה, סביר להניח שבהמשך תצטרכו להזמין שירות של תיקון פיצוץ בצנרת.

וואטסאפ פנייה לאינסטלטור ייעוץ בוואטסאפ