עמוד הבית מידע שימושי כך תוכלו לבצע פתיחת סתימות באופן עצמאי
כך תוכלו לבצע פתיחת סתימות באופן עצמאי
שתף
30 מאי 2021

יש לכם סתימות חוזרות ונשנות בבית? הגעתם למקום הנכון, כך תוכלו לבצע פתיחת סתימות באופן עצמאי.

כך תפתחו סתימה באסלה

במידה ויש לכם סתימה באסלה, סביר להניח שאתם תראו את המים עולים על גדותיהם ויורדים, או שהמים פשוט נעמדים במקום ולא יורדים. במצב כזה, אין לכם ברירה אלא לנסות לפתוח את הסתימה בעצמכם, לפני שאתם מזמינים אינסטלטור. אז במידה ויש לכם עוד אסלה בבית, אתם יכולים להיות פחות לחוצים. אך במידה ומדובר באסלה היחידה שלכם, זה הזמן להתחיל בעבודה.

מי מאיתנו לא מכיר את הפומפה הידועה? אז כן, סביר מאד להניח שהפומפה הזו תוכל לעזור לכם גם עכשיו להתגבר על הסתימה. קחו את הפומפה, הניחו את הבסיס שלה על קו המים ופשוט לחצו מטה ומעלה, עד שהמים ייכנעו ללחץ שלכם וישטפו את המקור של הסתימה עמוק אל צנרת הניקוז של האסלה. במידה וזה לא עוזר, סביר להניח שיש לכם סתימה מורכבת בעומק הניקוז של האסלה ואתם צריכים אינסטלטור שיפתח אותה באמצעות כלים מיוחדים.

כך תפתחו סתימה בכיור

אין ספק שסתימה בכיור זו צרה צרורה, בטח ובטח אם אתם עומדים לארח והכיור שלכם מושבת. אז לפני שאתם ממהרים להביא כלים לפתיחת סתימה, בדקו שאין שאריות מזון שיושבות על נקודת הניקוז של הסלון וחוסמות את ירידת המים לניקוז. במידה ויש מים עומדים בכיור, זה הזמן להביא את הפומפה שעליה דיברנו ולהתחיל בעבודה.

במידה וגם הפומפה לא עוזרת, זה הזמן להכיר מושג חדש שנקרא סיפון. הסיפון נמצא מתחת לכיור והתפקיד שלו הוא לסנן את המים שיורדים לניקוז של הביוב, על מנת שפסולת המזון לא תגרום לסתימה. במקרים בהם יש בסיפון המון פסולת, הוא פשוט ייסתם ויגרום לסתימה בכיור עצמו. הציבו דלי רק מתחת לסיפון והבריגו את הכוס של הסיפון החוצה. נקו את הפסולת לתוך הדלי והבריגו בחזרה, סביר להניח שזה ישחרר את הסתימה. במידה ולא, יש לכם סתימה מורכבת יותר בביוב ואתם צריכים אינסטלטור.

כך תפתחו סתימה במקלחון

במידה ויש לכם סתימה במקלחון, סביר להניח שהמין ירדו לאטו לכיוון הניקוז, או שהם פשוט יעמדו במקום ולא תוכלו להתקלח בכלל. במצב כזה, אתם תצטרכו לבצע פעולה קצת מורכבת הכוללת השליפה של מסננת הניקוז מהמקום שלה. לאחר שעשיתם את זה, זה הזמן לנקות את הכוס של קופסת הביקורת משערות ולכלוך שהצטבר שם. לא הצלחתם? זה הזמן להזמין אינסטלטור שיבצע עבודה מקצועית.

כך תימנעו מהסתימה הבאה

על מנת להימנע מהסתימה הבאה, אנחנו ממליצים לכם לא להשליך מגבונים לחים ותחבושות היגייניות לאסלה. בנוסף, אנחנו ממליצים לכם לא להשליך לכיור פסולת מזון קשה, כמו קפה שגורם לסתימות קשות ומורכבות. גם שמן הטיגון שבו אנחנו משתמשים יכול לגרום לסתימות, המתינו שהוא יתקרר ופשוט השליכו אותו לתוך שקית זבל.

וואטסאפ פנייה לאינסטלטור ייעוץ בוואטסאפ