עמוד הבית מידע שימושי נזילה מהתקרה היא מסוכנת יותר?
נזילה מהתקרה היא מסוכנת יותר?
שתף
30 מאי 2021

יש לכם נזילה מהתקרה? לא יודעים למי לפנות? קבלו את כל מה שחשוב לדעת על התמודדות עם נזילה מהתקרה.

מה הגורמים לנזילה בתקרה?

ברוב המקרים, נזילה בתקרה תתרחש כתוצאה מכשל באיטום של גג הבית, בין אם מדובר בבניין משותף עם גג חשוף מבטון או בית פרטי עם גג רעפים. במצב כזה, המים יחדרו דרך הנקודה שבה יש כשל באיטום של הגג, יחפשו את המקום הכי נמוך ואתם תראו את זה בצורה של נזילה ישירות לתוך הבית שלכם.

במידה ואתם גרם בקומה העליונה של הבית, הנזילה תתרחש כתוצאה מכשל באיטום של הגג. במידה ואתם גרים בקומות התחתונות, סביר להניח שהשכן שלכם מלמעלה הוא הגורם לנזילה. או שיש לו כשל באיטום של שהריצוף בבית (ברוב המקרים בחדר האמבטיה), או שיש לו נזילה מצנרת האינסטלציה הסמויה שנמצאת מתחת לרצפה שלו.

מה עושים כשיש נזילה בתקרה?

במידה ויש לכם נזילה מהתקרה שזולגת לתוך הבית, מומלץ מאד לבצע כמה פעולות לפני שאתם מזמינים שירות של איתור ותיקון. זה הזמן להציל את התכולה שלכם ולהוציא מהחדר את כל מה שעלול להיפגע, שטיחים, מחשבים, מכשירי חשמל ועוד. במידה ויש לכם פרקט בחדר, מומלץ מאד להציב דלי מתחת למוקד הנזילה על מנת שזה לא יירטב ויתנפח. במידה והוא יתנפח, לא תהיה לכם ברירה אלא להחליף אותו קומפלט.

היו עם היד על הדופק עד שמאתר הנזילות יגיע אליכם, הציבו דלי במשך כל הלילה וכמובן נקזו את המים החוצה במידת הצורך. כמובן שבמידה ומדובר בחדר שינה, מומלץ לא לישון בו במהלך הלילה אם עדיין אין לכם מענה מקצועי לתקלה.

איך בודקים מי אשם בנזילה?

כפי שכבר ציינו, במידה ואתם גרים בבניין משותף ויש לכם נזילה מהתקרה, סביר מאד להניח שלא אתם אלה שאשמים בה. לכן, על מנת לוודא מה הגורם לנזילה, אתם צריכים להזמין שירות של איתור נזילה באמצעות מצלמה תרמית. לפני שנסביר כיצד זה עובד, נציין שבתום העבודה מאתר הנזילות יפיק לכם דוח ממצאים שממנו תוכלו להבין מה הגורם לנזילה, זה קביל כמובן בבית משפט.

במהלך העבודה, מאתר הנזילות יסרוק את התקרה באמצעות המצלמה, שתפקידה לזהות את הבדלי הטמפרטורה בתקרה ולהצביע על מוקד הנזילה והגורם לה. מאתר הנזילות יוכל לקבוע האם הנזילה נובעת כתוצאה מכשל באיטום של הגג, האם בתקלה בצנרת האינסטלציה של השכן והאם יש נזילה מחדר האמבטיה שלו.

האם נזילה בתקרה מסוכנת יותר?

באופן כללי נזילה מהתקרה אינה מסוכנת יותר, אולם כפי שכבר הבנתם אם לא תאתרו ותתקנו אותה מהר, היא עלולה לגרום לנזקים לתכולה שבתוך הבית. לכן, במידה ואתם מזהים סימנים מקדימים לנזילה מהתקרה, אין לכם מה להתמהמה ואתם צריכים להזמין כמה שיותר מהר שירות של איתור ותיקון נזילה.

וואטסאפ פנייה לאינסטלטור ייעוץ בוואטסאפ