עמוד הבית מידע שימושי פותח סתימות ביוב חשמלי – האם זה מומלץ?
פותח סתימות ביוב חשמלי – האם זה מומלץ?
שתף
21 יונ 2021

יש לכם סתימה בביוב? לא רוצים שהבית שלכם יוצף? הגעתם למקום הנכון, קבלו את כל מה שחשוב לדעת על פתיחת סתימות בביוב באמצעות מכשור חשמלי.

מה זה מכשיר חשמלי לפתיחת סתימות ביוב?

כשאנחנו אומרים מכשיר חשמלי לפתיחת סתימות בביוב אנחנו מתכוונים ברוב המקרים לספירלה חשמלית או מכונה לשטיפת קו הביוב בלחץ מים. הספירלה החשמלית היא מכונה מיוחדת שלמעשה מדמה את הפעולה של הקפיץ הידני הרגיל לפתיחת סתימות, רק שהיא עושה את זה באופן עוצמתי ויסודי הרבה יותר, עליו נפרט בהמשך.

במקרים בהם מדובר בסתימת ביוב מורכבת מאד או סתימת שומן בקו, בעל המקצוע יעדיף להשתמש במכונה חשמלית מיוחדת שעובדת באמצעות לחץ מים גבוה. גם הספירלה החשמלית וגם מכונת השטיפה בלחץ המים יודעות להתמודד עם סתימות מורכבות בקו הביוב, כך שאתם יכולים להיות רגועים.

האם מומלץ לפתוח סתימות בביוב עם מכשיר חשמלי?

כפי שציינו, מומלץ מאד לפתוח סתימות בביוב באמצעות מכשור חשמלי, מכיוון שמדובר במכשור עוצמתי ביותר שמבצע עבודה יסודית ומבטיח פתיחה של הסתימה מבלי שתחזור לאחר מספר ימים או חודשים. מה שכן, חשוב לציין שלא משנה באיזה מכשיר תבחרו להשתמש, אתם צריכים לשמור על התנהלות נכונה עם הביוב שלכם ולא להשליך מגבונים לחים לאסלות למשל, אחרת הסתימה תחזור.

איך פותחים סתימה בביוב עם מכשיר חשמלי?

כשהאינסטלטור יגיע אליכם הבית הוא יעלה איתו את הספירלה החשמלית ויחבר אותה לחשמל. לאחר מכן, הוא יחדיר את הקפיץ, שנקרא בשפה המקצועית גם נחש, לעומק הצנרת ויפעיל את המכונה. כעת, הקפיץ הזה יתחיל לנוע במהירות ולכיוון עומק הצנרת, תוך שהוא מפורר כל גורם זה שנמצא בדרגו ולמעשה פותח את הסתימה.

במקרים בהם בעל המקצוע יזהה שגם הספירלה החשמלית לא מצליחה להתמודד בקלות עם הסתימה, הוא ישתמש במכונה לשטיפת הקו בלחץ מים. מדובר במכונה שמדמה את הפעולה של הביובית, פשוט מחדירים דיזה מיוחדת לצנרת, סוג של צינור שפולט מים בלחץ גבוה מאד. גם במצב כזה, הגורם לסתימה מתפורר ונשטף היישר אל בריכת הביוב שנמצאת בסוף הקו.

מה חשוב לדעת לפני שמזמינים את השירות?

לפני שאתם מזמינים את השירות חשוב לנו שתדעו שאתם מזמינים אינסטלטור שהוא לא פחות ממומחה בתחום פתיחת הסתימות בכלל, ופתיחת סתימות ביוב בפרט. לא כל אינסטלטור שיש לו ספירלה חשמלית או מכונה לשטיפת קווים בלחץ מים הוא אינסטלטור שבאמת יודע לבצע עבודה יסודית.

לכן, אנחנו ממליצים לכם לקרוא את ההמלצות על האינסטלטור הזה ולהתייעץ עם מכרים שלכם שכבר שכרו את השירותים שלו. במידה ויש לכם ספק לגבי המקצועיות של האינסטלטור, אנחנו ממליצים לכם להמשיך בחיפושים מאשר לחוות עוגמת נפש ולהזמין אינסטלטור נוסף לאחר מכן. חשוב לציין, על פתיחת סתימה בקו הביוב אין אחריות ולכן זה אפילו הופך את הבחירה שלכם  של אינסטלטור מומלץ למכריעה ומשמעותית הרבה יותר.

וואטסאפ פנייה לאינסטלטור ייעוץ בוואטסאפ